WIELKA WYMIANA UBRAŃ I AKCESORIÓW - Warszawa
środa, 22 kwietnia 2009

"W szafie każdej gospodyni jest ubranie, które o jej właścicielce mówi ci więcej, niż chciałaby, żebyś wiedział. Może to być koszulka, którą pogardza, lecz nosi ją bez narzekania. Może to bielizna, o której wie, że nie jest jej, lecz odmawia rozmowy o tym. Lub sukienka, którą kiedyś kochała, i której widoku nie może już znieść. Tak... Możesz nauczyć się wiele o kobietach, widząc, co wybierają, by założyć. Możesz nawet nauczyć się więcej, widząc, co wybierają, by zdjąć. I dla kogo... to zdejmują." /"Gotowe na wszystko", odc. 17, sezon 3/.

Blog Szmatrixa nie będzie zawierał treści poświęconych wyłącznie czerwcowemu spotkaniu, o co zadbam osobiście:) Rozpoczęłam wpis od cytatu z "Gotowych na wszystko", bo w kilku zdaniach zdradza więcej niż nie jedna książka dotycząca kobiet, mody, psychologii i nie wiadomo czego jeszcze. Strojem wyrażamy siebie, co oznacza, że w czerwcu każda z nas uzewnętrzni nie tylko swoją szafę... Osobiście nie lubię rozstawać się ze swoimi ubraniami, co pewnie wiele o mnie mówi, tak samo jak to, że ulubioną i niestety znoszoną parę spodni musiała wyrzucić moja mama, ja serca do tego nie miałam.

Powoli przeglądam zawartość moich szaf, by z pełną odpowiedzialnością swoich czynów, móc odłożyć nieużywane już ciuchy. Bardzo powoli...

 

W zamierzeniu pomysłodawczyń Szmatrix to rodzaj unikalnej w Polsce imprezy, czerpiący swoje natchnienie z amerykańskich „swapping parties", wśród których króluje niezaprzeczenie Swap in The City organizowane przez Suzanne Agasi z San Francisco.
Dla ciekawskich więcej informacji w linku:
http://www.clothingswaps.com/
wideo reportaż:

Polski Szmatrix przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych modą, zarówno tych starszych jak i młodszych.
Jeżeli tylko macie w szafie coś zbędnego i fajnego jednocześnie, najlepiej z firmową metką i w dobrym stanie, a chcecie się tego pozbyć dostając coś w zamian, to musicie pojawić się na naszej imprezie.
Na pewno niejednemu z nas przyda się takie porządne wyczyszczenie szafy jeszcze przed rozpoczęciem wakacji.

SZMATRIX FASHION SHOW
Impreza Szmatrix to nie tylko wymiana ciuchów. To również pokaz mody, w którym możesz wziąć udział. Wystarczy, że prześlesz swoje zgłoszenie z propozycją zestawów ubrań, które chcesz zaprezentować i już. Po zapoznaniu się z Twoja propozycją niezwłocznie damy znać, czy udało Ci się zakwalifikować do naszego autorskiego pokazu Szmatrix Fashion Show. Wkrótce więcej szczegółów.

WIZAŻ I STYLIZACJA
Szmatrix to również okazja do nauki sztuki wizażu i stylizacji, wzajemnej wymiany opinii i doświadczeń związanych z modą. Będzie dużo ciuchów i kosmetyków, dużo dziewczyn i świetna muzyka w tle.
To jeszcze nie wszystko, energii w trakcie spotkania doda nam Red Bull.
 

KIEDY I GDZIE
Pierwszy polski Szmatrix odbędzie się 6 czerwca w Agorze przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie.

Już teraz zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

JAK SIĘ ZGŁASZAĆ?
Ilość stoisk oraz miejsc jest ograniczona, o uczestnictwie w imprezie decyduje kolejność zgłoszeń. Musimy się jakoś pomieścić:).
Zgłoszenia możecie przesyłać już teraz: swapping@gazeta.pl
Kto pierwszy, ten lepszy.
Wejście na imprezę na podstawie imiennej listy uprzednio zgłoszonych uczestników, którym prześlemy potwierdzenia.
Wiek uczestników: 18 lat i więcej.
W razie dodatkowych pytań, sugestii i pomysłów prosimy o kontakt: swapping@gazeta.pl.

 

16:53, bluemistress , Szmatrix
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 21 kwietnia 2009

Niedawno wróciłam z nart. Miało być słonecznie. Miała być wiosna. Najwidoczniej nie zasłużyłam. Początek kwietnia we włoskich Dolomitach przywitał mnie zimą, zawieją, zawieruchą. Bez komentarza. Siłą rzeczy długa pourlopowa depresja murowana. Jak tu kobieta może pozbyć się takiej depresji?? Według mnie istnieje przynajmniej jedno rozwiązanie. Wymiana garderoby. Nic tak nie poprawia nastroju, jak nowy ciuch w szafie. Bez wydawania pieniędzy na dodatek. Więc do dzieła.

Pomysł zorganizowania wymiany ciuchów czerpiący swoje natchnienie z amerykańskiego zjawiska „swapping party" narodził się w naszych głowach już jakiś czas temu. Oczywiście droga do jego realizacji jest długa i wcale nie taka prosta, jak by się to mogło wydawać postronnym obserwatorom, więc data jeszcze dość odległa, ale psychicznie możecie się już szykować, a to przecież też jest ważne. Czekanie na coś naprawdę przyjemnego ma w sobie sporo uroku. Słyszałam gdzieś kiedyś, że przykładowe odliczanie dni w kalendarzu do upragnionego urlopu to dla niektórych niezbędny element planowania wakacji. Bez tego ani rusz. Więc żeby było równie ekscytująco zaczynamy wielkie odliczanie do naszego Szmatrixa.

do góry | kontakt | RSS | newsletter | projekt i wykonanie: kate_mac
Partnerzy Lula Swap Show
Liczniki internetowe