WIELKA WYMIANA UBRAŃ I AKCESORIÓW - Warszawa

Szmatrix

poniedziałek, 31 sierpnia 2009

Po zasłużonej wakacyjnej przerwie pora wrócić do rzeczywistości. Większość z nas wakacje ma już za sobą, czas przywitać jesień w mieście. Pora  też po raz kolejny w tym roku odświeżyć szafy, zanim całkowicie zapadniemy w letarg jesienno-zimowy. Dlatego też zanim nadejdą zimne, ciemne wieczory Lula.pl zaprasza na II spotkanie z cyklu Lula Swap Show, czyli wielka wymiana ubrań i akcesoriów.

KIEDY I GDZIE:

10 PAŹDZIERNIKA, SIEDZIBA AGORY

 UL. CZERSKA 8/10, WARSZAWA

POCZĄTEK IMPREZY: GODZ. 16.00

WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO WZIĘCIA UDZIAŁU W SPOTKANIU PROSIMY O PRZESYŁANIE ZGŁOSZEŃ NA ADRES: SWAPPING@GAZETA.PL

WEJŚCIE NA IMPREZĘ BEZPŁATNE NA PODSTAWIE MAILOWEGO POTWIERDZENIA PRZYBYCIA ZE STRONY ORGANIZATORÓW.

W planie spotkania nie zabraknie atrakcji, szczegóły będziemy ujawniać stopniowo:).

Zachęcam do regularnego odwiedzania naszego bloga, ciekawych wpisów będzie systematycznie przybywać.

16:51, bluemistress , Szmatrix
Link Dodaj komentarz »
piątek, 12 czerwca 2009

Po tygodniowej przerwie wracam, by opowiedzieć o Szmatrixie. Zanim jednak zamieszczę fotki, proponuję krótkie sprawozdanie:

Pod koniec kwietnia ruszył nasz blog, dzielnie wspierany przez serwisy Lula.pl oraz Groszki.pl.

Powoli przez cały maj podgrzewaliśmy atmosferę, a zawrzało na kilka dni przed Szmatrixem. Dlaczego? Otóż z wielu tekstów poświęconych modzie i samej wymianie ubrań, największe kontrowersje wzbudził artykuł poświęcony historii "swapping parties" (niesamowite jak jedno zdanie może pobudzić użytkowników Lula.pl i Groszki.pl do komentowania;) przy okazji pozdrawiam wszystkich dzielnie obliczających średnią krajową!

W środę przed Szmatrxem odbyła się wielka próba chodzenia. Potem odliczaliśmy godziny do Szmatrixa.

Po wejściu do budynku Agory, uczestnicy otrzymywali numer własnego stoiska (po wcześniejszym okazaniu dowodu osobistego, dlaczego? wkrótce zobaczycie).

Panie nie próżnowały, a pomysły na wykorzystanie przestrzeni były niesamowite, a także praktyczne!

Uczestnicy bardzo szybko zapełnili salę, w której przygotowano dla nich stoiska.

Uczestnicy zajmowali swoje stoiska i powoli rozpoczynali poszukiwania, a na zewnątrz swoje stoiska rozłożyła ekipa dbająca o poziom kofeiny w organizmach uczestników Szmatrixa, barmani, którzy robili genialne drinki oraz ekipa z Avonu z genialnymi makijażystkami.

Perfumy, buty, torebki, kolczyki, czapki, apaszki, bluzki, spodenki, sukienki, paski, broszki, kozaki, bluzy, marynarki, spódniczki i wiele innych rzeczy... W sumie chciałoby się napisać "Czego to na Szmatrixie nie było":)

Przedsiębiorcze uczestniczki Szmatrixa zabrały ze sobą pomocników:) i jak można zauważyć również najmłodsi byli wymianą bardzo zainteresowani (pozdrowienia dla najmłodszego uczestnika Szmatrixa!)

"Artyści, rewolucjoniści, odkrywcy" - jak wspomniałam na Szmatrixie, bardzo subiektywny wybór projektantów do prezentacji...

Po prezentacji rozpoczął się pokaz mody Szmatrix Fashion Show.

Nasz miniwybieg dla modelek:)

Jednak zanim dziewczyny pokazały się na wybiegu, o każdą zadbały makijażystki.

W samo południe rozpoczął się pokaz.

Więcej informacji o pokazie i konkursie znajdziecie w serwisie Lula.pl w zakładce SZMATRIX.

/Fotograf: Krystian Szczęsny/

13:08, ma.demoiselle , Szmatrix
Link Komentarze (1) »
piątek, 05 czerwca 2009

Wczoraj w końcu spotkałam się z naszymi modelkami. Pierwsze wrażenie: na żywo wyglądają jeszcze lepiej niż na fotkach, które mogliście oglądać przy wpisie o wynikach konkursu. I dodatkowo wszystkie dziewczyny są bardzo sympatyczne, to ważne zwłaszcza, gdy zamierza się je nękać przez kilka godzin nauką chodzenia po wybiegu.

Próba miała rozpocząć się o 15, niestety ze względu na korki i inne sprawy, rozpoczęliśmy później. Krótki pokaz to wielkie przedsięwzięcie: bo trzeba kolejność ustalić, dobrać muzykę, zsynchronizować czas na przebranie z tym na wyjście i zejście, pomyśleć o wacikach do butów, nie wpaść w panikę i przewidzieć wszelkie możliwe scenariusze, łącznie z brakiem prądu (ale to już przesada).

Na naszej próbie pojawiła się również ekipa wideo z dziewczynami z serwisu Lula.pl, które podpytały nasze modelki o stroje, samopoczucie i jeszcze zdążyły zmontować nagranie z przebiegu próby (efekty ich działań możecie oglądać na Lula.pl).

Po ustaleniu kolejności wyjść, strojów a także odpowiedniej muzyki (będzie jak na pokazach w Paryżu), dziewczyny wyruszyły... I teraz wyobraźcie sobie, jak kroczą dumnie po wybiegu, z rozwianymi włosami i tajemniczym uśmiechem na twarzy... Właśnie tak to wyglądało kilka godzin później, przed 18. Nie pamiętam własnej nauki chodzenia, ale wybieg to jest wyzwanie! Dlatego liczę, że uczestnicy Szmatrixa docenią starania naszych modelek:)

 

15:39, ma.demoiselle , Szmatrix
Link Dodaj komentarz »
środa, 03 czerwca 2009

Do pokazu pozostało już tylko kilkadziesiąt godzin. Jutro czeka nas próba:) relację zamieszczę w piątek.

Tymczasem kolejna część fotoreportażu z przymiarki w LPP.

 

12:28, ma.demoiselle , Szmatrix
Link Dodaj komentarz »
środa, 20 maja 2009

Po burzliwych naradach wybraliśmy dziewczyny, które wezmą udział w pokazie mody "Szmatrix Fashion Show". Wszystkim uczestniczkom konkursu serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i nadesłane zgłoszenia!

W pokazie uczestniczyć będą:

super_karo, winningwoman, szozda333, domciaj90, morven, zulkiszafa, paulina.g, teenka, martyna-izabela, klaudia.n, malgosia385, olas.

 

12:45, ma.demoiselle , Szmatrix
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 18 maja 2009

Mamy problem. Nie ukrywam tego. Zgłosiło się więcej dziewczyn niż planowałyśmy i teraz intensywnie zastanawiamy się nad ostatecznym wyborem. Zatem wyniki konkursu dopiero w środę. Tymczasem napiszę o samym pokazie, bowiem w mailach otrzymałam kilka pytań. Słusznych pytań:)

Szmatrix Fashion Show jest dla dziewczyn, które nigdy wcześniej nie brały udziału w profesjonalnych pokazach mody. Nie nalegamy by każda z uczestniczek miała 180 cm wzrostu i chodziła, jakby pierwsze kroki w dzieciństwie stawiała właśnie na wybiegu. Liczy się dobra zabawa!

Na pokazie będą prezentowane kompletne stroje, zatem żadna z dziewczyn nie będzie musiała wychodzić w samej bieliźnie (nie planowałyśmy pokazu bielizny, zamysł jest inny; jaki? dowiecie się 6 czerwca).

W środę na blogu pojawią się zdjęcia naszych modelek, z którymi wcześniej skontaktujemy się mailowo. W przyszłym tygodniu przymiarka w m.in. w LPP. A potem wielkie odliczanie do pokazu.

Jeżeli chcecie poćwiczyć w domu odpowiedni krok na wybieg, proponuję filmik z pokazu domu mody Chanel. Czysta przyjemność!

 

 

20:29, ma.demoiselle , Szmatrix
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 12 maja 2009

Zapisy na "Szmatrixa" trwają nadal, ale stoisk mamy coraz mniej. Warto zatem decydować się szybko, czy macie na wymianę więcej niż 10 rzeczy i chcecie stoisko. Dodam, że wiele dziewczyn wybrało opcję "Chcę stoisko. Przyjdę z koleżanką/mężem/mamą/chłopakiem" - to dobry pomysł, jeśli nie macie 10 ciuchów na wymianę, zawsze można zamówić stoisko kolektywnie:)

Wspominałyśmy już na blogu o organizacji imprezy, jednak gdybyście chciały poczytać polecam:

- rozkład jazdy i zasadnicze kwestie wymiany

- informator Szmatrixowy.

Ważna kwestia: Panowie zapraszamy! Dementuję wszelkie mity dotyczące tego, że to babska impreza, na którą Panów nie wpuszczamy. Jest wręcz odwrotnie! Jeżeli chcecie wymienić się ciuchami, zapraszamy:)

A teraz o "Szmatrix Fashion Show", nadal czekamy na kolejne zgłoszenia!

Pokaz mody to ciekawe doświadczenie, a zapewniam, że poczujecie się jak prawdziwe modelki. Dodatkowo te ciuchy... Ważne jest jedno: jeżeli kiedykolwiek marzyłyście o tym, by choć raz wyjść na scenę, stanąć przed tłumem, przepraszam, stanąć przed zachwyconym tłumem, to "Szmatrix Fashion Show" jest idealną okazją, by spełnić marzenie:)

Pamiętajcie, że zawsze możecie do nas napisać:)

W sprawach Szmatrixa na adres: swapping@gazeta.pl.

Zgłoszenia na pokaz mody: szmatrix_konkurs@gazeta.pl.

A jeżeli macie pomysły i uwagi dotyczące bloga piszcie na:

ma.demoiselle@gazeta.pl oraz bluemistress@gazeta.pl

 

15:47, ma.demoiselle , Szmatrix
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 05 maja 2009

Dziewczyny,

Dla wszystkich chętnych szykuje się niepowtarzalna okazja do wzięcia udziału w wyjątkowym pokazie mody w trakcie imprezy Szmatrixowej. Pokaz mody obejmuje dowolne kolekcje, nie ograniczamy się do żadnego motywu przewodniego, najfajniejsze pomysły mają więc szansę na ujrzenie światła dziennego*. Kto wie, czym to się może skończyć;).

Relacja z pokazu mody zostanie zamieszczona w internecie.

*Poszukujemy 15 chętnych dziewczyn do zaprezentowania ciuchów z kolekcji własnych i/lub showroomu LPP. Pokaz potrwa do 30 min.

Do Waszej dyspozycji specjalnie przygotowany wybieg, aranżacja świetlna i oprawa muzyczna. 

KTO MOŻE SIĘ ZGŁASZAĆ:

W Szmatrixowym pokazie mody może uczestniczyć każda z Was.

Nie ma żadnych ograniczeń, jeżeli chodzi o wygląd, wzrost i wagę. Liczy się pomysłowość i kreatywność Waszych propozycji. To główne kryterium doboru kandydatek, które przesądzi o Waszym udziale w pokazie.

Wyboru zgłoszeń dokonuje niezależna komisja szmatrixowa. Ale może być subiektywnie;).

JAK SIĘ ZGŁASZAĆ:

Wystarczy przesłać swoje zgłoszenie (imię i nazwisko, wiek) wraz z 2 zdjęciami - propozycjami dowolnych zestawów ciuchów na adres:

szmatrix_konkurs@gazeta.pl

 Zgłoszenia do wzięcia udziału  w pokazie przyjmujemy do 15 maja.

Szczegóły organizacyjno - logistyczne  (dobór ciuchów i muzyki, kolejność wystąpień, próba) do uzgodnienia. Zastrzegamy sobie możliwość odgórnego wyznaczenia dnia i godziny spotkań wybranych modelek, liczymy na wyrozumiałość. Oczywiście postaramy się o elastyczność.

PS. zdjęcia wybranych modelek opublikujemy 18 maja na Szmatrix.blox.pl

Chwila dla zmysłów, propozycja Chanel Spring 2009, nieco z opóźnieniem, ale nadal wiosennie:

16:36, bluemistress , Szmatrix
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 28 kwietnia 2009

Co by nie utrudniać, Szmatrixa zaczynamy od godz. 9.30 w sobotę, 6 czerwca.

W trakcie imprezy odbędzie się pokaz mody.

Cała impreza potrwa do godz. 16.00.

Serdecznie zapraszamy:)

 

11:00, bluemistress , Szmatrix
Link Dodaj komentarz »
środa, 22 kwietnia 2009

W zamierzeniu pomysłodawczyń Szmatrix to rodzaj unikalnej w Polsce imprezy, czerpiący swoje natchnienie z amerykańskich „swapping parties", wśród których króluje niezaprzeczenie Swap in The City organizowane przez Suzanne Agasi z San Francisco.
Dla ciekawskich więcej informacji w linku:
http://www.clothingswaps.com/
wideo reportaż:

Polski Szmatrix przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych modą, zarówno tych starszych jak i młodszych.
Jeżeli tylko macie w szafie coś zbędnego i fajnego jednocześnie, najlepiej z firmową metką i w dobrym stanie, a chcecie się tego pozbyć dostając coś w zamian, to musicie pojawić się na naszej imprezie.
Na pewno niejednemu z nas przyda się takie porządne wyczyszczenie szafy jeszcze przed rozpoczęciem wakacji.

SZMATRIX FASHION SHOW
Impreza Szmatrix to nie tylko wymiana ciuchów. To również pokaz mody, w którym możesz wziąć udział. Wystarczy, że prześlesz swoje zgłoszenie z propozycją zestawów ubrań, które chcesz zaprezentować i już. Po zapoznaniu się z Twoja propozycją niezwłocznie damy znać, czy udało Ci się zakwalifikować do naszego autorskiego pokazu Szmatrix Fashion Show. Wkrótce więcej szczegółów.

WIZAŻ I STYLIZACJA
Szmatrix to również okazja do nauki sztuki wizażu i stylizacji, wzajemnej wymiany opinii i doświadczeń związanych z modą. Będzie dużo ciuchów i kosmetyków, dużo dziewczyn i świetna muzyka w tle.
To jeszcze nie wszystko, energii w trakcie spotkania doda nam Red Bull.
 

KIEDY I GDZIE
Pierwszy polski Szmatrix odbędzie się 6 czerwca w Agorze przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie.

Już teraz zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

JAK SIĘ ZGŁASZAĆ?
Ilość stoisk oraz miejsc jest ograniczona, o uczestnictwie w imprezie decyduje kolejność zgłoszeń. Musimy się jakoś pomieścić:).
Zgłoszenia możecie przesyłać już teraz: swapping@gazeta.pl
Kto pierwszy, ten lepszy.
Wejście na imprezę na podstawie imiennej listy uprzednio zgłoszonych uczestników, którym prześlemy potwierdzenia.
Wiek uczestników: 18 lat i więcej.
W razie dodatkowych pytań, sugestii i pomysłów prosimy o kontakt: swapping@gazeta.pl.

 

16:53, bluemistress , Szmatrix
Link Dodaj komentarz »
do góry | kontakt | RSS | newsletter | projekt i wykonanie: kate_mac
Partnerzy Lula Swap Show
Liczniki internetowe